Jdi na obsah Jdi na menu

Hejtmanka ocenila práci hasičů

 Zdůraznila, že Ústecký kraj si práce SHČMS váží, dokladem toho je každoroční předávání věcných darů dobrovolným hasičům, podíl na výchově hasičského dorostu třeba na školách a další formy každodenní spolupráce.

Obdiv práci členů sdružení i jednotek Sboru dobrovolných hasičů vyjádřil také ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje plk. Roman Vyskočil, tedy zástupce profesionálních hasičů.

Mimo jiné řekl, že z loňských téměř jedenácti tisíc zásahů HZS ÚK u nehod, požárů či průmyslových havárií a jiných krizových událostí u poloviny z nich asistovali i dobrovolní hasiči. Aktivu byl přítomen také starosta Rumburku a senátor Parlamentu ČR Jaroslav Sykáček.

Úvod sobotního aktivu byl ryze slavnostní. Nejvyšší představitelé kraje předali spolu s Pavlem Doubravou, starostou sdružení HČMS pro Ústecký kraj uznání a věcné ceny kolektivům, které reprezentovaly kraj v červenci 2011 na Mistrovství ČR dětí a dorostu v Ostravě a v srpnu na Mistrovství v požárním sportu v Ostravě.

Byli to mladí hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Lhenice, Hostomice, okres Teplice, dorostenky z SDH Hrobce, o. Litoměřice, dorostenci z SDH Velký Šenov, o. Děčín, muži z SDH Lhenice, o. Teplice a kolektiv žen z SDH Hrobce na Litoměřicku.


Poté převzali zástupci Brozan, Rumburku a Chuderova v okrese Ústí nad Labem přenosné plovoucí čerpací agregáty Amphibio (s motorem Honda GXV 390) a kancelářské vybavení pro školení a vzdělávání dobrovolných hasičů převzali zástupci okresních sdružení HČMS z celého kraje.

Celková hodnota darů od Ústeckého kraje představovala částku téměř 700 000 korun, ovšem vybavení za další čtyři miliony korun dostanou dobrovolní hasiči od Ústeckého kraje v dalším průběhu roku 2012, třeba na chystaném tradičním Dnu záchranářů (červen v Mostě).


Hejtmanka poté připjala na standartu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje pamětní stuhu a z rukou starosty Pavla Doubravy převzala pamětní medaili Svatého Floriána, nejvyšší krajské hasičské vyznamenání. Medaili za příkladnou práci dostal od SHČMS Jiří Čermák, pracovník krizového řízení z odboru kancelář hejtmana.

Sobotní aktiv potom pokračoval pracovním jednáním v několika odborných sekcích, které bilancovaly loňský rok a především se členové sdružení zaměřili na letošní rok hlavně při výchově nejmladší a mladé hasičské generace, při účasti na soutěžích hasičského sportu a zapojení dobrovolných hasičů do práce Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje.

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta
oddělení tiskových informací
kancelář hejtmana Ústeckého kraje

 

http://www.pozary.cz/clanek/51993-hejtmanka-ocenila-praci-hasicu-v-usteckem-kraji-a-venovala-vecne-dary/