ZAJÍMAVOSTI

Příspěvky

Hasičské slavnosti 2017 proběhly v Litoměřicích, připraven byl dvoudenní program. Dorazily stovky vozidel a tisícovky hasičů.

Hned dvě šťastné sedmičky měl ve vínku letošní sedmý ročník Hasičských slavností, které proběhly v Litoměřicích ve dnech 9. – 10. června 2017.

Tento celorepublikový sraz hasičstva s nejrozsáhlejší výstavou hasičské techniky od té nejstarší ze sbírek sborů dobrovolných hasičů až po tu nejmodernější a speciální, kterou disponuje Hasičský záchranný sbor ČR je největší a nejvýznamnější akcí svého druhu v Česku.

13. 6. 2017 | | Rubrika: ZAJÍMAVOSTI

IX. propagační jízda SH ČMS

Sedmadvacet zastavení Krušnohorské jízdy¨. Jedna z nich také v okrese Louny  - v Košticích. IX. propagační jízda Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičského čtení je věnována 25. výročí znovuobnovení činnosti Hasičské vzájemné pojišťovny a pojede se ve dnech 26. až 27. května 2017 po hřebenu Krušných hor a v jejich podhůří. Přípravný tým jízdy, který se sešel 1. února 2017 v Chomutově ji pracovně nazval „Krušnohorská jízda“.

7. 2. 2017 | | Rubrika: ZAJÍMAVOSTI | Komentářů: 2

Přípravy Hasičských slavností 2017 právě začaly

1. 11. 2016 | | Rubrika: ZAJÍMAVOSTI

Literární soutěž - vytvořte komiks na téma hasičské historie

Již osmý ročník soutěže v rámci projektu "Dávají za nás ruku do ohně" dnes 11.2., u příležitosti Evropského dne tísňové linky 112, vyhlásilo  MV–generální ředitelství HZS ČR.

17. 2. 2016 | | Rubrika: ZAJÍMAVOSTI

Nový zákon o HZS byl schválen Senátem!

Dnes (11.11.2015) byl plénem Senátu Parlamentu ČR schválen nový zákon o Hasičském záchranném sboru.

11. 11. 2015 | | Rubrika: ZAJÍMAVOSTI

Miss hasička 2015 Kateřina Müllerová z SDH Bezděčín

Po dvouletém vedení slovenských kolegyň zvítězila hasička reprezentující dobrovolné hasiče České republiky, a to čtyřiadvacetiletá Kateřina Müllerová z SDH Bezděčín.

5. 11. 2015 | | Rubrika: ZAJÍMAVOSTI | Komentářů: 0

V Krupce bylo otevřeno nové hasičské muzeum

V Krupce na Teplicku slavnostní otevření hasičského muzea se stovkami exponátů mapujících více než stoletou historii regionálních hasičů. Muzeu požehnal litoměřický biskup Jan Baxant.

5. 11. 2015 | | Rubrika: ZAJÍMAVOSTI

Hlasujte pro Miss Hasička Československa 2015

13. 9. 2015 | | Rubrika: ZAJÍMAVOSTI

V. ročník ankety Dobrovolní hasiči roku