Jdi na obsah Jdi na menu

VÁNOČNÍ STROM ZÁŘÍ

1. 12. 2013

 Vánoční strom svítí od soboty ve Hřivicích. Tradiční rozsvícení vánočního stromu s mikulášskou nadílkou tam pro děti uspořádali hasiči ve spolupráci s obecním úřadem. Od páté hodiny odpolední se na návsi sešly desítky dětí se svými rodiči i prarodiči, a to nejen z obce, ale také z obcí okolních. Po zahájení a popřání krásných vánoc od starosty hasičů Milana Lauricha a starosty obce Josefa Hajma vystoupily s pásmem písniček děti ze hřivické mateřské školy. Krásné vystoupení, které zvládly děti na výbornou, přítomní ocenili náležitým potleskem. Pak už všichni netrpělivě vyhlíželi příjezd svaté rodiny. Mikuláš v doprovodu dvou andělů, dvou čertů a čertice, přijel vozem taženým koňmi a ve chvíli, kdy se blížili k dětem, začal se z davu ozývat dětský pláč. Pro balíček si k Mikulášovi přišlo třicet dětí. Většina z nich řekla básničku nebo zazpívala písničku a odnesla si zaslouženou odměnu. Balíček andělé samozřejmě předali i dětem, které ze sebe strachy nedostaly ani slovo.  S protože jsou ve Hřivicích samé hodné děti, čerti si do pekla nakonec nikoho neodnesli. Po předání mikulášské nadílky děti společně s Mikulášem zavolali Jakuba – zvon na hřivické zvonici, který dvanáctkrát odbil za dvanáct měsíců v roce. Poté všichni společně odpočítali rozsvícení vánočního stromu, Mikuláš se s dětmi rozloučil a slíbil, že se za rok opět s dětmi sejde u vánočního stromu. Na závěr oblohu rozzářil  několikaminutový ohňostroj.