Jdi na obsah Jdi na menu

VÁNOČNÍ STROM JIŽ ZÁŘÍ

12. 12. 2011

      Před několika dny, první prosincovou sobotu, uspořádali hasiči ve spolupráci s obecním úřadem rozsvícení vánočního stromu. Připraveno bylo vánoční občerstvení, lidé si mohli zakoupit vánoční výrobky vytvořené dětmi z kroužku Mladého hasiče.

     Úvodního slova se ujal starosta obce Josef Hajm, poté vystoupily děti ze hřivické mateřské školy s vánočními písničkami a říkankami spolu s pani ředitelkou a učitelkou. Své vystoupení zvládly děti velice dobře, což přítomní občané odměnili náležitým potleskem.

     Když starosta popřál všem krásné vánoční svátky odbila zvonice dvanáct úderů za dvanáct měsíců v roce a byla za znění koled osvícena. Tak tomu bude opět po celou dobu adventu a vánoc, až do svátku Tří králů. Ještě před samotným rozsvícením vánočního stromu přišel za dětmi Mikuláš s celou svoji družinou. V letošním roce ho doprovodili dva andělé, dva čerti a samotný Lucifer, kteří s pochodněmi v ruce přišli pod vánoční strom. Čerti trochu děti pozlobili, pro zlobidla měli připravený veliký pytel. Více než dvacet dětí si pak k Mikulášovi a andělům přišlo pro balíček, za který ale každý musel říci básničku. A i když se někteří báli, zvládli to všichni na výbornou. Od čertů poté každé dítě obdrželo adventní čokoládový kalendář.

     Než se Mikuláš rozloučil, odpočítal spolu dětmi i dospělými rozvícení vánočního stromu, kterého se zhostili andělé. Na závěr oblohu rozzářil krásný barevný ohňostroj a s přáním krásných vánoc se Mikuláš rozloučil. Zase za rok na viděnou.