Jdi na obsah Jdi na menu

Oslavy výročí SDH Hřivice dopadly na výbornou !

2. 7. 2012

 

Dětský den, posezení s dechovkou a večerní taneční zábava. To vše bylo součástí oslav 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Hřivicích. Dlouho připravovanou akci v sobotu 30. června zpočátku zdrželo počasí, protože se nad vesnicí ráno přehnala bouřka se silým deštěm. „Pršet naštěstí přestalo, před desátou hodinou začalo svítit sluníčko. Začátek jse proto odložili o půl hodiny a po zbytek dne bylo nádherně,“ řekl Milan Laurich, starosta SDH Hřivice. Akci pořádal sbor ve spolupráci s Obecním úřadem ve Hřivicích.

 

Zahájení dětského dne se zhostily mažoretky ze ZUŠ Louny, poté bylo pro děti připraveno dvanáct soutěží, po jejichž splnění každý dostal balíček s dárky. Dětem i dospělým se s biketrialovou show představil Tomáš Zedek, několikanásobný reprezentant ČR, který se letos umístil na sedmém místě Evropského poháru a byl nominován na mistrovství světa. „Skáču už dvacet tři let a vyskočím až do výšky 170 centimetrů,“ řekl T. Zedek. Vystoupení měl během dvě, přeskakoval vysoké bedny i pyramidu z lidí. Chybět samozřejmě nemohla ani ukázka zásahu u dopravní nehody v podání hasičů z Líšťan, kteří z auta vystřihovali zraněné a žateckých záchranářů, jež je ošetřovali. Na závěr dětského dětem opět padal z nebe sladký barevný déšt ze dvou letadel. Během dětského dne dostalyděti zdarma občerstvení - polévku, párek i sladké zákusky napečené maminkami, tetami a babičkami a také k pití šťáva. Malí i velcí si mohli zaskákat na trampolíně nebo nafukovacím hradu. Dětský den navštívilo na 300 dětí se svými rodiči a příbuznými.

 

Slavnosti byly oficiálně zahájeny po druhé hodině vystoupením starších mažoretek a následně nástupem hostů, zástupců pozvaných SDH z okolních obcí a členů jednotky ve Hřivicích. Slova se nejdříve ujal Milan Laurich, starosta hřivického sboru, který poděkoval za práci všem členům a také mladým hasičům, kterých do kroužku dochází stále více. „Děkuji také zastupitelstvu a starostovi obce Hřivice za podporu. Vítám tady všechny, kteří se zde shromáždili s pocitem, že jsou s námi spojeni v dobrém i zlém, že k nám prostě patří,“ řekl. Slovo poté předal Josefu Hajmovi, starostovi obce, který sboru poděkoval za jeho činnost a uspořádní těchto slavností a vyzdvihl celkově práci hasičů, dobrovolných i profesionálních. Od zástupce výkonného výboru Okresního sdružení hasičů v Lounech Jaroslava Kosiny obdržel SDH Hřivice děkovný list a sošku sv. Floriána, patrona hasičů.

Poté následoval slavnostní okamžik. Tjím bylo žehnání nového hasičského praporu SDH Hřivice, kterého se ujal otec Vilém Marek štěpán z farnosti v Liběšicích. Poté členové sboru a všicni přítomní vzdali čest památce zesnulých hasičů položením květiny a minutou ticha. Každý z přítomných sborů – profesionálního z Loun a Žace a dobrovolných z Postoloprt, Domoušic, Líšťan, Dobroměřic, Libčevse, Pnětluk, Peruce, Černčic a Touchovic obdržel od starosty sboru pamětní list a upomínikovou plaketu u příležitosti 130. výročí SDH Hřivice. Sborům patří dík za představenou současnou hasičskou techniku, sboru ze Solopysk a Konětop a Dobroměřic za zapůjčeních dnes již historických aut a stříkaček.

 

Odpoledne na slavnostech zpříjemnila dechová kapela Pichlovanka, po jejímž dvouhodinnovém hraní se děti dočkaly tolik očekávaného pěnového koberce od SDH Postoloprty. V průběhu odpoledne také hasiči děti pokropili vodou, neboť panovalo velké teplo. Zakončením slavností byla večerní taneční zábava se skupinou Elegance, která přilákala na tři sta hostů. Teplé počasí panovalo až do druhé hodiny ranní, kdy zábava i slavnosti skončili. „Děkuji všem, kteří nás s uspořádáním slavností jakkoliv pomohli,“ dodává M. Laurich.


Fotografie z Oslav 130. výročí založení SDH Hřivice najdete ve fotoalbu sboru:

hasicihrivice.rajce.idnes.cz/Oslavy_130._vyroci_zalozeni_SDH_Hrivice/

 pavlinice.rajce.idnes.cz/130._vyroci_SDH_Hrivice

a také na facebooku: www.facebook.com/pages/Hasi%C4%8Di-H%C5%99ivice/289212523823

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lenka - super akce

19. 7. 2012 11:23

celý den uspořádáný hřivickými hasiči byl prostě super ! tak se těšíme na další:)