HASIČSKÉ SLAVNOSTI LITOMĚŘICE 2017

11. 4. 2017

Sdružení pro obnovu hasičských tradic pořádá ve spolupráci s městem Litoměřice, Ústeckým krajem, HZS ČR a SH ČMS ve dnech 9. až 10. června roku 2017 již VII. celorepublikový sraz hasičstva s výstavou historické hasičské techniky. Jako tradičně proběhne na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích.

Na slavnostech uvidíte:

• Výstavu historické hasičské techniky – ruční stříkačky, parní stříkačky, automobily
  • Prezentaci současné nejmodernější hasičské a vojenské záchranné techniky
  • Výstavu sběratelů hasičských doplňků – přileb, uniforem, tiskovin, modelů
  • Ukázky práce s technikou
  • Floriánskou mši v katedrále sv. Štěpána
  • Den otevřených dveří stanice profesionálních hasičů v Litoměřicích
  • Ojedinělý nástup a průvod hasičů s technikou na litoměřickém Mírovém náměstí
  • Bohatý kulturní program
  • Vyhodnocení pátého ročníku soutěže o nejlepší webové stránky SDH
  • Hasičskou hudební fontánu na Lodním náměstí

Ve spolupráci s ministerstvem vnitra je vyhlášen pátý ročník soutěže o nejlepší www stránky sboru dobrovolných hasičů.

Přihlášky posílejte na email soutez@hasicskeslavnosti.cz – do předmětu emailu napište www soutěž + název SDH a do emailu napište adresu webových stránek a kontakty na webmastera a předsedu SDH. Příjem přihlášek probíhá do konce dubna.

Nejlepších deset webů vyhodnotí odborná porota a zástupci nejlepších deseti sborů budou pozváni na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže do Litoměřic, kde převezmou ceny z rukou ministra vnitra.

Hlavní cenou je vzduchový dýchací přístroj PLUTO Fireman typ 3075F, který stejně jako v minulém ročníku věnovala společnost Meva a.s.

novy-3.jpg